Nobelovac prof. dr. sc. Erwin Neher posjetio MEFST - fotogalerija

Prof. dr. sc. Erwin Neher, dobitnik Nobelove nagrade u području medicine za otkrića o radu ionskih kanala, posjetio je u petak, 6. travnja, Medicinski fakultet u Splitu. Tom se prigodom sastao s upravom Medicinskog fakulteta, dekanom prof. dr. sc. Zoranom Đogašem, prodekanima prof. dr. sc. Antom Tonkićem, izv. prof. dr. sc. Renatom Pecotić, doc. dr. sc. Joškom Božićem, budućim rektorom prof. dr. sc. Draganom Ljutićem te Alenom Juginovićem, predsjednikom Organizacijskog odbora skupa "Praktična znanja za studente". Razgledao je zgrade Fakulteta i posjetio laboratorije.

Prof. Neher je u prepunom amfiteatru Medicinskog fakulteta održao predavanje "Kako i zašto sam dobio Nobelovu nagradu? Ion Channels: Their Discovery and Their Role in Biomedicine and Pharmacology“.

Također, na Medicinskom fakultetu je boravio i prof. dr. sc. Fabrizio Benedetti, vodeći svjetski znanstvenik u području placebo i nocebo efekta, koji je dan prije u okviru međunarodnog skupa održao  zanimljivo predavanje na temu: "Placebos, words and drugs - sharing common mechanisms of action"

Facebook galerija (link)