Predavanje - "Mrtvorođenje – kako pomoći u prihvaćanju i preživljavanju nespojivog?" (Velika predavaonica KBC Split, 13. lipnja 2017. godine u 19:00 sati)

Poštovane Kolege,

dana 13. lipnja 2017. godine. u 19:00 sati u Velikoj predavaonici KBC Split održat će se predavanje s naslovom:

"Mrtvorođenje – kako pomoći u prihvaćanju i preživljavanju nespojivog?"

predavač: prof. dr. sc. Lidija Arambašić
predstojnica Katedre za zdravstvenu i kliničku psihologiju
Odsjek za psihologiju
Filozofski fakultet u Zagrebu

U najavi predavanja prof. Lidija Arambašić ističe: "Zbog uvjerenja da se "roditelji još nisu stigli (emocionalno) vezati za bebu", ljudi iz okoline tugujućih roditelja očekuju da će mrtvorođenje imati samo umjeren i kratkotrajni negativni utjecaj pa u skladu s tim i reagiraju. U predavanju će, osim dovođenja u pitanje takvog uvjerenja, biti opisane i objašnjene nepovoljne i pomažuće reakcije u kontaktu s roditeljima koji su izgubili dijete tijekom trudnoće te tijekom i neposredno nakon poroda."

Nesumljivo je da će tema zainteresirati sve profile zdravstvenih djelatnika uključenih u široko i multidisciplinarno područje perinatale medicine. Studenti medicine, primaljstva i sestrinstva također su pozvani, i dobrodošli su na predavanje.

Odlukom Hrvatske liječničke komore sudjelovanje na predavanju će biti bodovano s tri boda.
Predavanje je prijavljeno Hrvatskoj komori primalja i bit će bodovano prema odluci tog tijela.

Srdačan pozdrav
Za Organizatora, koordinator sastanaka