Priopćenje za javnost povodom smrti Vjekoslava Ivaniševića, dipl. ing. arh.

Povodom smrti Vjekoslava Ivaniševića, dipl. ing. arh., Medicinski fakultet u Splitu izražava sućut njegovoj obitelji, rodbini, prijateljima i znancima.

Vjeko je bio naš dugogodišnji suradnik, koji je izradio projekt nadogradnje zgrade Temeljnih medicinskih znanosti, kao i izgradnje dviju novih zgrada Medicinskoga fakulteta u Splitu na Križinama.

Naša dugogodišnja suradnja omogućila je uspješnu izgradnju i proširenje Fakulteta te osiguranje neophodnih prostora u kojima se odvija intenzivna znanstveno-istraživačka djelatnost po kojoj je naš Fakultet prepoznatljiv i naša temeljna nastavna aktivnost, koja je u novim prostorima na jednoj višoj, često kažemo, svjetskoj razini.

Posebice smo ponosni na veliku predavaonicu, Amfiteatar ili zapravo našu „Koncertnu dvoranu“.

Kroz izgradnju Fakulteta, kako to obično biva u našoj sredini, s nama kakvi već jesmo, s Vjekom smo imali finu i gospodsku a istodobno burnu i temperamentnu komunikaciju, uspone i padove, ali sve je završilo jednim toplim prijateljstvom i zajedničkim ponosom na učinjeno.

Danas, kad se u našim prostorima održavaju važni međunarodni znanstveni i stručni skupovi, možemo biti ponosni pred važnim gostima iz zemlje i čitavoga svijeta.

Tu je ugrađena Vjekina velika i trajna zasluga na čemu su mu studenti, djelatnici i Uprava našega Fakulteta, iskreno i duboko zahvalni.

Medicinski fakultet u Splitu čuvat će spomen na preminuloga istaknutog arhitekta i našega prijatelja Vjeku Ivaniševića Ispiši stranicu