Otvorene prijave za dodjelu bespovratnih sredstava iz Fonda za zaštitu intelektualnog vlasništva

Prijave putem online obrasca do 1. ožujka 2024.g.

Sveučilište u Splitu donosi Odluku o objavi Poziva na dostavu prijava za dodjelu bespovratnih sredstva iz Fonda za zaštitu intelektualnog vlasništva za koji su osigurana ukupna financijska sredstva u iznosu od 5.000,00 EUR.

Financijska potpora dodjeljuje se zaposlenicima Sveučilišta u Splitu i njegovih sastavnica u najvećem mogućem iznosu od 3.000,00 EUR-a za pojedinu prijavu za jednu od sljedećih mjera:

• Usluge patentnih zastupnika u svrhu izrade pretrage stanja tehnike za komercijalno zanimljive rezultate znanstvenih istraživanja
  • Usluge patentnih zastupnika za pisanje patentnih prijava
  • Pristojbe za podnošenja nacionalne ili međunarodne prijave za zaštitu žiga ili industrijskog dizajna
  • Troškovi osnivanja novih trgovačkih društava
  • Ostali troškovi povezani s komercijalizacijom rezultata znanstvenih istraživanja (npr. odvjetničke usluge kod pregovaranja i licenciranja)

Prijave se podnose Uredu za transfer tehnologije Sveučilišta u Splitu putem online obrasca najkasnije do 1. ožujka 2024.g.

Više informacija o načinu podnošenja prijave i uvjetima natječaja možete pronaći preko poveznice.

Izvor:UNIST