Program potpora za mlade znanstvenike

Rok prijave je do 28. veljače 2022. g.
Temeljem odluke Fakultetskog vijeća donesene na 12. redovitoj sjednici dana 28. listopada 2021., dekan Fakulteta objavljuje

P O Z I V
za prijave u Programu potpore za mlade znanstvenike

Program potpore za mlade znanstvenike (dalje: Program) Medicinskog fakulteta u Splitu (dalje: Fakultet) osmišljen je u svrhu promicanja i daljnjeg jačanja potpore mladim znanstvenicima Fakulteta s ciljem njihova povezivanja i afirmacije u međunarodnim znanstvenim krugovima.
Fakultet će dodijeliti 5 istraživačkih potpora.

UVJETI PRIJAVE
Prijaviti se mogu doktorandi i postdoktorandi, zaposlenici Fakulteta koji ne ispunjavaju uvjete za druge programe i oblike potpore (npr. Programsko financiranje znanosti, Uspostavni projekti HRZZ-a i sl.) budući da još nisu izabrani u znanstveno-nastavno zvanje.

IZNOS POTPORE
Pojedinačni iznos potpore je 20.000,00 kn.
Predviđeno vrijeme trajanja projekata prijavljenih na Program je 2 godine.
Sredstva potpore su namjenska te se mogu koristiti isključivo u svrhu znanstvenih istraživanja, u skladu s pravilima Programskog financiranja znanosti, i u okviru sljedećih kategorija:
  1. Specifični troškovi znanstveno-istraživačkog rada
  2. Diseminacija rezultata istraživanja
  3. Nabavka knjiga i časopisa i pretplate na stručne i znanstvene online baze podataka
  4. Mobilnost istraživača
Sve aktivnosti financirane sredstvima Programa (uključujući i nabavku kemikalija, laboratorijskog potrošnog materijala) moraju biti u skladu sa strateškim istraživačkim prioritetima "Strategije znanstvenog razvoja Medicinskog fakulteta u Splitu za razdoblje 2021. - 2027.".

POSTUPAK PRIJAVE
Za prijavu na Program potrebno je dostaviti ispunjene obrasce - Obrazac projektne prijave (tablica 1) i Popis prethodnih postignuća prijavitelja (tablica 2) :

Obrazac projektne prijave (tablica 1) sadrži osnovne informacije o predloženom istraživanju te planiranim troškovima za potrebe provedbe:
  • ime i prezime prijavitelja,
  • zvanje, ustanova zaposlenja, kontakt,
  • znanstveno područje/polje/grana,
  • naziv projekta,
  • akronim projekta,
  • trajanje projekta,
  • popis suradnika na projektu,
  • sažetak (do 500 riječi),
  • opis predloženog istraživanja,
  • hipoteza, ciljevi i metodologija,
  • vremenski plan i aktivnosti,
  • financijski plan,
  • usklađenost projekta.
Popis prethodnih postignuća prijavitelja (tablica 2) sadrži:
  • popis znanstvenih članaka* objavljenih u časopisima indeksiranim u bazi WoS Core Collection, s čimbenikom odjeka (IF),
  • popis znanstvenih članaka objavljenih u časopisima koje indeksiraju ostale relevantne baze (Scopus, i dr.),
  • popis aktivnih sudjelovanja na kongresima uz opis vrste izlaganja (poster/usmeno izlaganje) te naznaku je li kongres domaći ili međunarodni,
  • popis boravaka u inozemnim znanstvenim institucijama u trajanju duljem od 15 dana u zadnjih 5 godina,
  • znanstvene nagrade i priznanja.
*afilijacija prijavitelja u članku koji se boduje mora biti MEFST - Poveznica na upute o Nazivu afilijacija (objava znanstvenog rada).

POSTUPAK VREDNOVANJA
Vrednovanje projektnih prijedloga provodi se putem Panela za vrednovanje sastavljen od vanjskih, nezavisnih znanstvenika eksperata, koji za potrebe obavljanja postupka evaluacije potpisuju Izjavu o nepristranosti i povjerljivosti informacija za vrednovatelje projektnih prijedloga Programa.
Vrednovanje se vrši prema evaluacijskom obrascu objavljenom uz dokumentaciju za podnošenje prijave na Poziv.

OBVEZE VODITELJA PROJEKTA
Voditelj projekta dužan je u roku od 30 dana od završetka projektnog razdoblja poslati Financijsko izvješće o utrošenim sredstvima Službi za znanost, poslijediplomske studije i trajnu medicinsku izobrazbu (uzz@mefst.hr). Ukoliko ga voditelj ne pošalje ili ono u znatnoj mjeri odstupa od financijskog plana, voditelju projekta će se uskratiti mogućnost prijave novog projekta.

ROK ZA PRIJAVE
Poziv se objavljuje na mrežnim stranicama Fakulteta i otvoren je do 28. veljače 2022.g.

OBRASCI:
Obrazac projektne prijave (tablica 1)
Popis prethodnih postignuća prijavitelja (tablica 2)
Evaluacijski obrazac
Izjava evaluatora o nepristranosti