Sporazum o suradnji Medical College of Wisconsin i Medicinskog fakulteta

Sporazum o suradnji između Medical College of Wisconsin (Milwaukee, SAD) i Medicinskog fakulteta u  Splitu svečano je potpisan u ponedjeljak, 12. rujna. Uz prethodni potpis dekana  Medical College of Wisconsin, prof. dr. Josepha E. Kerschnera, dr. med.,  Sporazum su potpisali dekan Medicinskog fakulteta u Splitu, prof. dr. sc. Zoran Đogaš, uz supotpis rektora Sveučilišta u Splitu prof. dr. sc. Šimuna Anđelinovića te prof. dr. sc. Željka J. Bošnjaka. Kao partneri, dvije institucije osiguravat će okvire za dugogodišnju, sustavnu, znanstvenu, nastavnu i svekoliku suradnju kroz razmjenu nastavnika i studenata, ali i kroz zajedničke prijave na projekte.

Prof. dr. sc. Bošnjak ujedno je bio i glavna osoba s Medical College of  Wisconsin koja je osigurala dosadašnju suradnju dviju ustanova, ponajviše u suradnji s prof. dr. sc. Matkom Marušićem sa strane Medicinskog fakulteta u Splitu.

- Suradnja između Medical College of Wisconsin i Medicinskog fakulteta  u Splitu započela je prije 33 godine, u tijeku koje je na ovom američkom  sveučilištu obrazovano 20-tak današnjih profesora, predstojnika zavoda, pročelnika katedri, dekana i prodekana Medicinskog fakulteta u Splitu – kazao je dekan Đogaš.

Potpisivanju Sporazuma su nazočili profesori Medicinskog fakulteta koji su se školovali i usavršavali na MCW-u te tako doprinijeli razvoju suradnje ovih institucija. Ispiši stranicu